תפריט

אודות

דטאנט – שיטת אקבן לשליטה, הוקמה כמקום לימוד משלים לאקדמיית אומנויות הלחימה הבינלאומית – אקבן. הידע האקדמי מצטרף לשנים רבות של ניסיון במערכות הבטחון.

YOSSI SHERIFF

יוסי שריף

יוסי שריף הוא מייסד בית הספר אקבן, אקדמייה בינלאומית לאומנות לחימה עם סניפים רבים ומורים בוגרים המדריכים בארץ ובעולם. יוסי למד אומנויות לחימה אצל דורון נבון משנת 1976 והוא מלמד משנת 1984. בסוף שנות ה – 90 סיים קורס מאמנים בכירים במכון וינגייט וקיבל הסמכת הדרכה בכירה מיפן. יוסי הנו פיזיותרפיסט מוסמך (B.P.T), מאוניברסיטת תל אביב ובנוסף בעל תואר ראשון בפילוסופיה (BA) מאוניברסיטת תל-אביב.
בצבא שרת כחייל קרבי ובסיום שירותו קיבל את אות מצטיין הנשיא על תפקידו בתכנון מערך חדש לפינוי ודיווח בחיל הרפואה. שריף הוא מקים מאגר המידע הגדול בעולם לטכניקות לחימה ושליטה. לסרטים ולמאמרים הכתובים שלו ברשת עשרות אלפי קוראים ומיליוני צפיות.

hagai

חגי ברגמן

חגי ברגמן הוא המדען הראשי בדטאנט ואחראי על התשתית המחקרית והתאורטית של ההשפעות ההדדיות בין תהליכים גופניים ונוירולוגים-פיזיולוגיים. חגי, , MD, DSc, הוא פרופסור מן המניין במחלקה לנוירולוגיה רפואית במכון למחקר רפואי – ישראל קנדה (IMRIC) בביה”ס לרפואה של האוניברסיטה העברית, הדסה עין כרם. אחראי מוסד סימון וברנרד גוטמן למחקר המוח ואחד המייסדים והחברים הפעילים של המרכז הבינתחומי לחישוביות עיצבית (ICNC) ובנוסף מרכז אדמונד ולילי ספרא למחקרי מוח (ELSC).

יחד עם הישגים מחקריים רבים, חגי חוקר כעת בשורה של נושאים ובהם: וידוי של המודל המולטי אובייקטיבי של הגנגליה הבזלית, להבנה טובה יותר של תפקידם של ריבוי המבקרים (דופמין, סרוטונין, אצטיכולין והיסטמין) בויסות תנועתי (striatal excitability & striatal synaptic plasticity).
תחום משיק נוסף חותר להבנה טובה יותר של היחסים ההדדיים בין המודולטורים של המערכת הרטיקולרית העולה (ARAS) והגנגליה הבזלית לשליטה במעגל שינה-ערות.